News / Wydarzenia

J.Dauman Group na PAIH Forum Biznesu 2023

DSC_0765

J.Dauman Group na PAIH Forum Biznesu 2023

J. Dauman Group umacnia pozycje na polskim rynku. Na stadionie narodowym PGE odbyło się wyjątkowe wydarzenie – PAIH Forum Biznesu 2023, zorganizowane przez Polish Investment and Trade Agency. Grupa J.Dauman była silnie reprezentowana przez swoich przedstawicieli z Londynu, Warszawy i Krakowa.

To spotkanie przyciągnęło przedstawicieli sektora MŚP, partnerów biznesowych oraz instytucje rozwoju z całego kraju, tworząc doskonałą platformę do wymiany wiedzy i doświadczeń. Jednym z kluczowych momentów tego wydarzenia był udział Piotra Kubalki, Head of J.Dauman Group, jako panelisty w panelu „polsko-brytyjskie stosunki gospodarcze”.

W trakcie tego panelu omawiano ważne aspekty współpracy gospodarczej między Polską a Wielką Brytanią. Jako prelegent, Piotr Kubalka miał okazję podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, szczególnie w kontekście wyzwań i możliwości, jakie stoją przed firmami w procesie globalizacji.

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wywołało ogromne wstrząsy na tamtejszym rynku, co skutkowało odejściem wielu firm. Jednak, jak podkreślił Piotr Kubalka, jest to korzystna sytuacja dla polskich przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć lub rozwijać eksport do Wielkiej Brytanii. Kluczem do sukcesu jest poznanie zasad i sposobów działania na tym rynku.

Obecnie rynek brytyjski dynamicznie ewoluuje i wzrasta wymiana handlowa. Jednocześnie polska gospodarka przeżywa okres wzrostu handlu zagranicznego. Aby utrzymać to tempo i odnosić sukcesy, eksport polskich firm za granicę staje się absolutnie konieczny.

Wydarzenia związane z Brexitem otwierają przed polskimi przedsiębiorcami ogromne możliwości. To najlepszy moment, aby wejść na rynek brytyjski.” – podkreślił Piotr Kubalka.

Warto podkreślić, że Forum Biznesu organizowane przez PAIH to nie tylko okazja do słuchania wykładów, ale przede wszystkim do nawiązywania cennych kontaktów biznesowych oraz zdobywania praktycznej wiedzy. Uczestnicy mieli szansę zrozumieć, jakie kroki należy podjąć, aby odnieść sukces na brytyjskim rynku.

Najważniejsze jest jednak to, że Forum Biznesu PAIH 2023 nie ograniczało się tylko do teorii. To również doskonała okazja do nawiązania realnych kontaktów biznesowych. Spotkania networkingowe były niezwykle owocne i pozwoliły mi poznać osoby o podobnych interesach i aspiracjach. To cenne połączenia, które mogą zaowocować wspólnymi projektami i sukcesami w przyszłości” – twierdzi Aleksandra Crich z J.Dauman Poland.

W panelu „Polsko-Brytyjskie Stosunki Gospodarcze” udział wzięli również przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju i Technologii, British Polish Chamber of Commerce (BPCC) Poland Global Hub Lead, oraz Ambasady Brytyjskiej. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniom, uczestnicy mogli uzyskać pełny obraz wyzwań i możliwości związanych z ekspansją na brytyjski rynek.

Dziękujemy PAIH za możliwość udziału w Forum Biznesu. To wydarzenie nie tylko przyniosło cenne informacje, ale również wzmocniło więzi międzysektorowe, co stanowi ważny krok w kierunku dalszego rozwoju polsko-brytyjskich stosunków gospodarczych. Jesteśmy przekonani, że nasze doświadczenie i wiedza przyczynią się do sukcesów wielu firm, które pragną osiągnąć sukces na brytyjskim rynku.

Krótka relacja z wydarzenia